top of page
Abstract Background

הטיפולים

מכון מוביוס מציע טיפול פרטני, זוגי או משפחתי, הדרכות להורים, וטיפול בילדים. הייחודיות שלנו היא הגישה הפסיכואנליטית הלאקאניאנית שמטרתה לקרב את האדם אל רצונותיו במודעות, מאמץ ומימוש. 
 

חיים את התשוקה

בשיחת טלפון ראשונית נקדיש מחשבה להבין יחד את הצרכים. לפעמים מתלבטים בין פורמט פרטני או זוגי, או שוקלים הדרכת הורים לעומת טיפול בילד, ולפעמים יש סקרנות ללמוד על הנפש של עצמנו ופונים לפסיכואנליזה. בהתאמה למטפל/ת אנחנו לוקחים בחשבון שיקולים פרגמטיים כמו זמן ומקום שהם תנאים בסיסיים שיאפשרו להתמיד בטיפול, והתאמה להתמחויות והניסיון של מטפלים במכון.

טיפול פסיכולוגי בזום

איך אפשר לעזור?

פסיכואנליזה

פסיכואנליזה היא שיטת פסיכותרפיה ששמה דגש על אסוציאציות חופשיות כדרך המלך ללא מודע. זה לא מתאים לכל אחד. אם זה מסקרן אתכם דברו איתנו.

טיפול פרטני

הבחירה לפנות לעזרה היא מחצית הדרך לפתרון, אך המצוקה שבה רוצים לטפל מפריעה לקבוע פגישה. כדאי פשוט להתחיל לדבר עם חבר צוות.

טיפול משפחתי

אנחנו מתמודדים גם עם אתגרים של משפחות עם ילדים קטנים וגם יחסים טעונים במשפחה המורחבת. כשהצדדים מוכנים, לפעמים כל מה שצריך זה מישהו שיעזור לדבר.

טיפול זוגי

טיפול זוגי מלמד את בני הזוג לכבד, להקשיב, להבין, להזדהות, וכששני הצדדים מרגישים מובנים ויודעים לשחזר זאת שוב ושוב, הטיפול מסתיים.

טיפול בילדים

בצוות המכון יש מטפלים שמאוד אוהבים ילדים, והילדים מרגישים זאת ובאים בשמחה. הצוות עם התמחויות בגילאים שונים, קשיי התנהגות, ויסות חושי, קשיי למידה ועוד. 

הדרכות הורים

בואו נוודא שאתם עושים מה שאפשר. יש הסכמה בין ההורים על גבולות ברורים? הילד יודע שמקשיבים לו ומכבדים את זכותו לבחור? יש כלים.

Abstract Background

שאלות נפוצות

 • האם טיפול פסיכולוגי מתאים לכל אחד?
  בהחלט. כל אחד יכול להפיק ערך מטיפול פסיכולוגי ובעיקר מי שמגיע עם מצוקה.
 • איך פונים לטיפול במכון?
  יוצרים קשר ישירות עם המטפל דרך פרטי ההתקשרות בדף הפרופיל. ניתן גם לפנות למכון במייל או טלפון ואנחנו נמליץ לכם על הטיפול המתאים ביותר.
 • איך בוחרים מטפל או מטפלת?
  אפשר לקרוא את קורות החיים שלו/ה או דברים שכתב/ה, ולראות אם יש משהו שמדבר אליכם. אפשר גם להסתמך על המלצה של מישהו שאתם סומכים עליו. לרוב, כבר בפגישה הראשונה ניתן לדעת אם נוח לכם להיפתח ולדבר, ואם אתם מרגישים מובנים. אז אפשר להתחיל טיפול.
 • איך אדע כשהטיפול מסתיים?
  הטיפול מסתיים כאשר אין בו יותר צורך: כאשר המצוקות אתן באנו וגם אלו שהתבהרו במהלך הטיפול נפתרו, או אינן מטרידות יותר. בשלב זה, התועלת של הפגישות יורדת. בדרך כלל, המטפל והמטופל תמימי דעים לגבי תזמון הסיום. בכל מקרה, כאשר תחושה כזו עולה, כדאי לדבר עליה בפגישה.
 • מתי אדע אם הטיפול מועיל?
  טיפול אמור להועיל, והשיפור שהוא מאפשר אמור להיות מורגש תוך פגישות ספורות. אם זה לא קורה, כדאי לשוחח על כך בפתיחות עם המטפל/ת ובמידת הצורך להפסיק, להחליף, או לפחות לקבל התרשמות ממטפל נוסף. .
 • האם פגישות פנים אל פנים עדיפות על שיחות בווידאו או טלפון?
  בוודאי שבתקשורת פנים אל פנים ישנם הרבה יותר ערוצי מידע מאשר בתקשורת באמצעות הטלפון או המחשב. ואולם, אם המטפל/ת שנראים לנו המתאימים ביותר עבורנו נמצאים במרחק שאינו מאפשר פגישות פנים אל פנים, האפשרות של טיפול באמצעות הטלפון או המחשב בהחלט קבילה. אם יש אפשרות להיפגש כמה פעמים פנים אל פנים לפני המעבר לטלפון או למחשב, כדאי לנצל אותה.
 • מה ההבדל בין פסיכותרפיה לפסיכואנליזה?
  הפסיכואנליזה היא שיטת טיפול נפשי מעמיקה יותר, אינטנסיבית יותר בתדירותה, שמתרחשת לרוב כאשר המטופל שוכב על הספה והמטפל מאחוריו. המטופל מתבקש להגיד את כל העולה על דעתו, ללא פילטרים, ובתוך כך מגלה על עצמו דברים חדשים ומפתיעים. פסיכותרפיה לעומתה, היא שיטת טיפול יותר מכוונת מטרה, המתרחשת בפורמט של דיאלוג פנים אל פנים, תוך שימת דגש על פתרון בעיות. לעיתים קרובות אנשים מתחילים בפסיכותרפיה, מרוצים מפתרונן של בעיות רבות, וממשיכים לפסיכואנליזה על מנת לחקור בצורה מעמיקה יותר את נפשם. מטפלים רבים בוחרים להשתמש בעצמם בכלי זה ובהבנה העצמית המעמיקה יותר שהוא מאפשר, על מנת להיות בעמדה מתקדמת יותר ביכולת לעזור למטופליהם.
Abstract Background

נשמח לעמוד לרשותכם

bottom of page