רקפת אמיר

,פסיכותרפיסטית פסיכואנליטיקאית, מטפלת באומנויות

קליניקה: הפועל 18א מערב הרצליה

rakamir@hotmail.com

054-488-6388

בעבר עבדתי במרפאה לבריאות נפש עם מבוגרים וילדים. בהמשך הצטרפתי למרפאת מתבגרים עירונית בהרצליה אותה אני כעת מנהלת. במקביל אני עובדת בקליניקה פרטית עם מבוגרים ונוער, ובהדרכת הורים גם לגילאים הצעירים יותר. בנוסף שימשתי במשך מספר שנים כחברה בוועדת ההוראה של פורום לאקאן תל אביב.

 

בני אדם, נפשם ומצוקותיהם וכל מה שהוא אנושי מעניינים אותי. כך גם האפשרויות של הטיפול הנפשי להשפיע על האופן שבו בני אדם חווים את חייהם ועל ה"well being"  שלהם. האנליזה המשמעותית שעברתי הייתה התנסות בכך, וממנה הפציע גם מקומי כאנליטיקאית.

 

המטרה והמוטו שלי הם לעשות בקליניקה באופן הכי מקצועי שאני יכולה בעבור מטופלי. יש בי יחס עמוק כלפי החוויה האנושית של המטופל, אך אני רואה את מקומי הקליני מעבר ליחס אמפתי בלבד. 

 

במשך העשורים האחרונים אני עובדת ולומדת ומשכללת כל העת את כישורי הקליניים. במשך שנות הכשרתי ועבודתי שמחתי לגלות בפסיכואנליזה (פרויד ולאקאן) אתיקה וקליניקה שאליהן מאד התחברתי. זוהי גישה טיפולית שמשפיעה על עבודתי בנוסף לכל הידע והניסיון שרכשתי בגישות נוספות.

 

 

 

 

התמחויות

 

טיפול פרטני במבוגרים, טיפול פרטני במתבגרים, טיפול זוגי, הדרכת מטפלים, הדרכת הורים, פסיכואנליזה, חרדת נטישה, יצירת קשר, פרידה, חרדה, דיכאון, טראומה, משפחה מורחבת, משפחה מורכבת, מתח, התמכרויות, תפקוד מיני, תיקשורת, גירושין, הסתגלות, פחדים, אשמה, משבר זהות, זהות מינית, העדפה מינית, פריון, הפרעה ביפולרית, הפרעת אישיות גבולית, הפרעה אובססיבית,  הפרעה פסיכוסומטית, הפרעה פסיכוטית, אלימות במשפחה, פוביה, דימוי גוף, אובדן, הכוונה מקצועית, משברי חיים, בדידות, משמעות החיים, שליטה בכעסים, הפרעת קשב, הפרעות אכילה, דיסוציאציה, אובדנות, הגיל השלישי, מצבי מחלה/בריאות פיזית, ספורטאים.

 

"ספקית מורשת" לצורך החזרים באגף השיקום - משרד הביטחון.