איך להשתחרר מכעסים


נכון שכעס זה דבר טבעי. יש את זה בטבע. חיות מביעות תוקפנות אחת נגד השניה, יש לנו תגובות אוטונומיות של fight or flight של תקיפה או מנוסה. ובכל זאת, אם אתם מוצאים את עצמכם כועסים יותר מידי, עצבניים יותר מידי, רוצים להשתחרר מכעסים, יש דרך!

השעה חמש חמישים וחמש ואני מגיע לקיוסק שאמור להיות פתוח עד השעה שש והוא סגור. אני צמא, אני רוצה לשתות קולה, והוא סגור. אני כועס. הם הפרו הסכם. ההסכם כתוב על הדלת, "פתוח עד שש", הם לא עמדו בהסכם, הם לא בסדר. אני כועס גם על האוטו שנוסע לאט לפני בפקק תנועה. אני כועס על מי שתפס לי את החנייה, ולא בעיה למצוא על מה לכעוס. אני כועס על כל מיני פשעים שאני קורא עליהם בעיתון ולא בא לי לקרוא עיתון בגללם. מלא מלא כעסים. האם הבטיחו לי שיסעו מהר? האם הבטיחו לי שתהיה חניה? אני כועס כאילו כן. זאת אומרת שאם אני משתחרר מהאמונה שחייבים לי משהו. משתחרר מהאמונה שיש לי איזה שהוא הסכם שכל מה שאני רוצה אני אקבל. אם אני מוכן לזוז ממרכז העולם כאילו חייבים לי כולם הכל, אני אכעס הרבה פחות. אני גם אקח על עצמי להשיג את מה שאני רוצה במקום לצפות שהעולם יהיה חייב לי והעולם אשם בגלל שהוא לא נותן לי. כשאני מזכיר לעצמי שהזכויות הדמיוניות שלי זה לא משהו אמיתי והכעסים הנלווים אליו זה משהו שאני רוצה לוותר עליו במקביל לויתור על הזכויות הדמיוניות, הכעסים יכולים לרדת.

בכל פעם שאני כועס אני יכול להזכיר לעצמי שאף אחד לא חייב לי כלום ולכעוס הרבה פחות. ואיפה שכן הבטיחו לי. הקיוסק שאמור להיות פתוח עד שש. זו כבר בחירה שלי אם להאמין להבטחות שלו או לא. אני יכול החליט שיותר אני לא קונה כאן ואין לי טענות. או שאני מחליט שאני מוכן לסכן את ההימור הזה. אני מוכן לתת בו אמון. כלומר לקחת את הסיכון שהוא יאכזב אותי. פעם הבאה שהוא יהיה סגור בחמישה לשש אין לי על מי לכעוס אלא על עצמי. על זה שהסכמתי להאמין לו, או אפילו על עצמי אני לא חייב לכעוס. אני יכול לקבל את זה שזה ההימור שלקחתי וזה בסדר.

#כעס #כעסים #זעם #שחרורמכעסים #מרמור #יהודהישראלי #מוביוס

Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square