הדרכת הורים למתבגרים

לא במקרה מתבגרים מאתגרים את הוריהם. זאת דרכם להעמיד אותנו בדילמות כדי ללמוד מאיתנו, לקראת ההתמודדויות שלהם כעצמאיים. ככל שהילד יותר מאמין ביכלתו של ההורה להתמודד כך הוא מקשה עליו יותר. כך הוא בוחן את הנחישות שלנו לעמוד מאחורי רצונותינו, את הנכונות שלנו לשיתוף פעולה בינינו לבין עצמנו, ואת היכולת לשים גבול בינינו לבינו.

איך עלינו להתמודד עם האיתגורים הללו? עם בדיקת הגבולות סביב אלכוהול, סמים, מיניות, אלימות או השקעה בעתיד? איך עלינו לחנך אותם לאחריות אישית ולהכין אותם לעצמאות? לשם כך אתם מוזמנים לסדרת מפגשי הדרכת הורים עם מטפלים ממוביוס – מכון לטיפול פסיכולוגי.

לאבות בלבד: איך להיות אבא למתבגרים ולהישאר שפוי

ד"ר יהודה ישראלי

 

בתקופתנו, תביעות הקריירה עולות, המעורבות המצופה מאבות בחיי הילדים גם עולה, אך במקביל הסמכות של האב שהייתה קיימת דורות רבים מתכרסמת יותר ויותר. אם זה לא מספיק, אז מגיע גיל ההתבגרות. במפגש לגברים בלבד, לאחר סקירה קצרה של אתגרי האבהות בזמננו, נתמודד יחד בסימולציה של מצבים משפחתיים.

 

סדרה של ארבעה מפגשי הדרכה להורים למתבגרים, אבות ואימהות

רקפת אמיר

בקבוצת הדרכה אינטימית נעסוק בפתרונות למצבים יומיומיים בהנחיית מטפלת מנוסה בתחום גיל ההתבגרות, תוך רגישות לשונות הייחודית של המשפחה שלכם. מספר המקומות מוגבל.

 

סדרת הדרכות לאבות בלבד

ד"ר יהודה ישראלי

 

בהמשך לשאלה כיצד להישאר אב שפוי למתבגרים, בסדרת מפגשים נתעמק בפתרונות: איך לבטא מנהיגות אבהית? איך לקיים שותפות הורית ולהביא את עצמנו לידי ביטוי בה? איך לעמוד בחוסר האונים שהמתבגר מכניס אותנו לתוכו? סדרה של ארבעה מפגשי הדרכה לאבות בלבד. מספר המקומות לא מוגבל.  

 

על המנחים

 

ד"ר יהודה ישראלי הוא פסיכולוג קליני ופסיכואנליטיקאי, מייסד ומנהל מוביוס – מכון לטיפול פסיכולוגי. בין ספריו: הפילוסופיה והפסיכואנליזה של ז'אק לאקאן ו- מלאכת הטיפול הלאקאניאני. ד"ר ישראלי מלמד בפורום לאקאן ת"א ומרצה בנושא הורות.

 

רקפת אמיר היא פסיכואנליטיקאית ופסיכותרפיסטית, מנהלת מרפאת מתבגרים של עיריית הרצליה, וחברת צוות במוביוס – מכון לטיפול פסיכולוגי.

להזמנת תוכניות הדרכה לועדי הורים בחטיבות ביניים, בתיכונים, ולקהל הרחב צרו קשר 054-495-6342