חרדת בחינות

חרדת בחינות זה מצב פרדורסלי שבו ככל שהתוצאה יותר חשובה הביצוע יותר גרוע. אם הייתי יכול להתייחס לציון כאל פחות חשוב הייתי פותר את הפרדוקס. ואני יכול. אני יכול להחליט שהציון הוא לא הדבר החשוב. שזה באמת לא הדבר החשוב. הדבר החשוב, המבחן האמיתי הוא האחריות האישית. אם אני עומד מאחורי הבחירה שלי להשקיע לא את המקסימום, אלא להשקיע את המידה שאני החלטתי ששווה לי להשקיע.

 

אני החלטתי ששווה לי להשקיע במבחן הזה עשרים שעות לימוד. השקעתי רק תשע עשרה שעות לימוד ונכשלתי. מזה אני במאמת פוחד. פוחד מלא לעמוד באחריות שלי למטרות שלי. לעומת זאת, אם החלטתי להשקיע עשרים שעות והשקעתי עשרים ואחת, אני יכול להיות שלם עם עצמי שעמדתי באחריות האישית שלי למטרות שלי. יש כל כך הרבה דברים שאין לי שליטה בהם שאין לי מה להיכנס ללחץ מהדאגה מה יהיה איתם. אני לא מודאג מה יקרה עם האסטרואיד שנמצא בדרך לכדור הארץ כי אני לא עובד בנאסא ולא אחראי לטפל בו. הדבר שאני כן אחראי עליו זה להקצות את המשאבים ואת המאמצים למען המטרות שלי.

 

ואם החלטתי להשקיע עשרים, והשקעתי עשרים ואחת שעות – כל הכבוד לי. אני את המאה שלי כבר כיבלתי. עכשיו אני יכול להיכנס למבחן ללא מתח. בהצלחה. 

אם מצאתם את עצמכם בסרטונים ורוצים ללכת עם התובנות צעד הלאה

אתם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת ייעוץ ותמיכה ראשונית ללא כל התחייבות

שילחו סמס למספר 054-495-6342 ונחזור אליכם בטלפון, או שתנסו להתקשר

אפשר גם במייל: moebius.psy@gmail.com או כאן בטופס ותרשמו לרשימת הדיוור:

Success! Message received.