דחיינות

 

קינאה

נכון שקנאה זאת תופעה טבעית, רואים זאת אצל בעלי חיים, רואים את זה אצל תינוקות, אנחנו מכירים את זה מעצמנו. ובכל זאת, אפילו שזה טבעי אפשר קצת להשתחרר מזה? אפשר קצת לסבול מזה פחות?

 

אפשר לסבול מזה פחות בתנאי שנוציא מזה את ההשראה שזה יכול לתת לנו. אני מקנא בו. אני מקנא בו על זה שיש לן מכונית ספורט חדשה. אני מקנא בו על זה שיש לו יכולות בין אישיות שהלוואי והיו לי. אולי אני מפרגן פחות, מפרגן יותר, אבל אין ספק שאני מקנא. אז איזה השראה אני יכול להוציא מהקנאה הזאת? האם אני באמת רוצה מכונית ספורט חדשה? כי אם באמת הייתי רוצה אני יכול להרשות לעצמי. אני יכול להחליף את האוטו שיש לי ולקנות מכונית ספורט, עובדה שאני לא עושה את זה. אז זה לא בדיוק שאני רוצה מכונית ספורט חדשה. אולי הייתי רוצתה להיות הבן-אדם שרוצה מכונית ספורט חדשה.

 

אז כאן התשובה היא די פשוטה. המטרה בחיים היא לא להיהפך לאיזה דמות אידיאלית שנדמה לי שאני אמור להיות. המטרה בחיים זה להיות יותר ויותר קרוב למי שאני. ברגע שאת זה אני מבין מכונית הספורט כבר לא מעניינת אותי. זה לא באמת אני. אבל יכולות בין אישיות? זה דווקא כן אני. זה כן משהו שהייתי רוצה שיהיה לי יותר ממנו. כמו אצלו. אוקי, אז אם זה באמת חשוב לי ואני מזהה את זה כרצון אותנטי שלי ולא של האידיאל שלי, אני יכול להשקיע. אני יכול לטפל בזה. אני יכול להתאמץ להתקדם לקראת זה. אז, אני לוקח אחריות על התשוקות שלי. שהמודעות אליהם היא בעקבות הקנאה. אז הקנאה היא החבר שלי, היא מה שעוזר לי לברר מי אני באמת, איזה אידיאלים הם לא אני והם רעש שמפריע לי, ואיזה רצונות הם כן שלי ולקנא במישהו זה לקבל השראה איך לזהות את הרצונות שלי ולהתקרב אליהם. ואז הקנאה יכולה להיהפך למיותרת.

אם מצאתם את עצמכם בסרטונים ורוצים ללכת עם התובנות צעד הלאה

אתם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת ייעוץ ותמיכה ראשונית ללא כל התחייבות

שילחו סמס למספר 054-495-6342 ונחזור אליכם בטלפון, או שתנסו להתקשר

אפשר גם במייל: moebius.psy@gmail.com או כאן בטופס ותרשמו לרשימת הדיוור:

Success! Message received.