עפרה שלו לבוביץ'

פסיכולוגית קלינית מדריכה

פסיכואנליטיקאית

ראש חטיבת התמחות במוביוס

קליניקה: אחוזת בית 3

ofra.shalev2@gmail.com

052-360-0436

 

אני פסיכולוגית קלינית בהכשרתי, עובדת עם נשים, גברים, זוגות, הורים, בני נוער וילדים – דוברי עברית ודוברי אנגלית. בשנים האחרונות אני מקבלת מטופלים בקליניקה בלב תל-אביב. במקביל, אני מדריכה מתמחים בפסיכולוגיה קלינית ב"מכון גרין". בעבר עבדתי במרפאה לבריאות הנפש של האגודה לבריאות הציבור, ובמרפאה לבריאות הנפש של ילדים ונוער בתל השומר.

 

האמונה שלי ביכולת של טיפול נפשי להוביל לשינוי באמצעות דיבור, החלה בפסיכואנליזה שעברתי בעצמי, ואשר סייעה לי להתגבר על משבר בחיי. אמונה זו התבססה והעמיקה בהתנסות בקליניקה שלי, עם מטופלים שהצליחו לחוש הקלה גדולה בסבל, להיפטר ממשא כבד שנשאו על עצמם זמן רב, או לעשות שינוי לאחר שהיו תקועים זמן מה בחייהם.

 

העקרונות המנחים אותי בעבודתי הם להקשיב למטופל בלי דעה קדומה, בלי הנחות מוכנות מראש, ובלי ציפיות ושיפוט. אין להמעיט בחשיבות ההקשבה הייחודית הזו, אבל היא אינה מספיקה; על המטפל להיות נוכח גם בדיבור, ולעזור לפונה לצאת מקיבעונות מחשבתיים, גם אם זה כרוך באמירות שלא קל לשמוע.

 

הטיפול, בין אם הוא ארוך או קצר, הוא תהליך בו האדם לומד להכיר את עצמו ולהשתמש בהכרות זאת כדי לדעת איך לעשות דברים בדרכו שלו. כשהוא מוכן לכך, הוא יכול לקחת את הידע הזה אתו ולהמשיך לבד.

 

סיימתי בהצטיינות תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של המבוגר באוניברסיטה העברית, ותואר ראשון בהצטיינות יתרה בפסיכולוגיה ובספרות אנגלית באוניברסיטת ת"א. את עבודת הגמר שלי, שבהמשך פרסמתי בכתב עת מקצועי, כתבתי על חשיבות מקומה של המיניות (במובן הרחב של המילה) בקביעת המניעים להתנהגות אנושית, ועל האופן בו נשכחה תגלית זו בשנים האחרונות.

 

 

לאורך שנות עבודתי והכשרתי השתתפתי בסמינרים קליניים ותיאורטיים בארץ ובחו"ל, בקבוצות לימוד והדרכה ובקבוצות קריאה במסגרות שונות של לימודי פרויד ולאקאן. בנוסף, הרחבתי את השכלתי גם בעזרת קורסים והכשרה בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT), וקורס בייעוץ ארגוני מטעם הפקולטה לניהול של אוניברסיטת ת"א. לפני שהתבהר לי שהקליניקה היא המקום הנכון בשבילי, עבדתי בתחום העיתונות ובתחום התוכנה. חלומות על פעילות בתחום הקולנוע, הכתיבה והמשחק, נותרו לא ממומשים לעת עתה.

 

התמחויות

 

טיפול פרטני במבוגרים, טיפול פרטני במתבגרים, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, הדרכת מטפלים, טיפול קבוצתי, הדרכת הורים, פסיכואנליזה, חרדת נטישה, יצירת קשר, פרידה, חרדה, דיכאון, טראומה, משפחה מורחבת, משפחה מורכבת, מתח, התמכרויות, תפקוד מיני, תיקשורת, הסתגלות, פחדים, אשמה, משבר זהות, זהות מינית, העדפה מינית, פריון, הפרעה ביפולרית, הפרעת אישיות גבולית, הפרעה אובססיבית,  הפרעה פסיכוסומטית, הפרעה פסיכוטית, אלימות במשפחה, פוביה, דימוי גוף, אובדן, הכוונה מקצועית, משברי חיים, בדידות, משמעות החיים, שליטה בכעסים, הפרעת קשב, הפרעות אכילה, דיסוציאציה, אובדנות, הגיל השלישי, בריאות פיזית.