ד"ר יהודה ישראלי

קליניקה: שמריהו לוין 16 ת"א

yehuda@yehudaisraely.com

054-4956342

אני פסיכולוג עוד מילדות, עוד לפני שידעתי שלתשוקה הזאת יש שם. זה התחיל כנסיון להבין את מה שהמבוגרים לא רוצים לדבר עליו, את הדברים המביכים, הסודיים, המודחקים ללא מודע.

 

התענוג שבפענוח סודות הנפש המשיך בנערות בהתפעלות מרוח האדם בהתמודדות עם אסונות שהיו במשפחתי, והשתאות נוכח היכולת של מילים לנחם ולרפא. בבגרותי, המתנה הגדולה ביותר שקיבלתי הייתה הפסיכואנליזה שאני עצמי עברתי, שהובילה לאחריות מלאה לחופש הבחירה בחיי האישיים ולתהליך הכשרה של עצמי כפסיכואנליטיקאי.

 

עד היום התפיסה האנליטית של פרויד ולאקאן מנחה את עבודתי הן כפסיכואנליטיקאי והן כפסיכותרפיט ומטפל זוגי ומשפחתי.  אני חבר מייסד בפורום לאקאן ת"א, שם אני גם מלמד ומדריך מטפלים. 

 

הוצאתי שני ספרי עיון בנושא: "הפילוסופיה והפסיכואנליזה של ז'אק לאקאן" ו-"מלאכת הטיפול הלאקאניאני". ספר נוסף שכתבתי שעוסק בריפוי נפשי בעקיפין הוא ספר המדע הבדיוני "מסופוטמיה - שתיקת הכוכבים" אותו כתבתי בשותפות עם בני החורג דור רווה. בין המוטואים המנחים את עבודתי: "שום דבר אנושי לא זר לי", "אם המטופל מעורר בי דעות קדומות זה זמן לטפל בעצמי כדי להתנקות מהן עוד קצת." אני נשוי עם שני ילדים ושני נכדים ומתגורר בתל-אביב.

 

התמחויות

 

טיפול פרטני במבוגרים, טיפול פרטני במתבגרים, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, הדרכת מטפלים, טיפול קבוצתי, הדרכת הורים, פסיכואנליזה, חרדת נטישה, יצירת קשר, פרידה, חרדה, דיכאון, טראומה, משפחה מורחבת, משפחה מורכבת, מתח, התמכרויות, תפקוד מיני, תיקשורת, גירושין, הסתגלות, התעללות, פחדים, אשמה, משבר זהות, זהות מינית, העדפה מינית, פריון, הפרעה ביפולרית, הפרעת אישיות גבולית, הפרעה אובססיבית,  הפרעה פסיכוסומטית, הפרעה פסיכוטית, אלימות במשפחה, פוביה, דימוי גוף, אובדן, פרפקציוניזם, הכוונה מקצועית, משברי חיים, הסתגלות, בדידות, משמעות החיים, שליטה בכעסים, הפרעת קשב, הפרעות אכילה, דיסוציאציה, אובדנות, הגיל השלישי.

 

פרסומים