אורלי זהר

פסיכולוגית קלינית מומחית

קליניקה: דובנוב 17 ת"א

orlyzo@yahoo.com

050-531-0934

הגעתי אל הטיפול הפסיכולוגי בשלב מאוחר בחיי. מאז ומתמיד התעניינתי בפסיכולוגיה - בנפש ובמוח האנושי - אך העדפתי להתמקד בהיבטים פיזיולוגיים ומחקריים, הן בלימודיי והן בעבודתי (תואר שני בפסיכו-ביולוגיה בתכנית הבין תחומית של אוני' ת"א ועבודה בתחום התרופות).

 

רק בעקבות שינויים אישיים ומעבר בין מדינות הגעתי בעצמי לטיפול פסיכולוגי ונחשפתי לכוחו הרב, ליכולתו לשנות ולתת משמעות ולפוטנציאל הרב שיש בו כתחום מחקר, עשייה והתפתחות אישית עבורי. במסגרת תהליך ההכשרה ובשנות העבודה שחלפו מאז פגשתי מטופלים רבים שכל אחד מהם פתח בפניי עולם אחר- עבדתי עם ילדים שסבלו מחרדות ופחדים, עבדתי עם מבוגרים, מתבגרים וסטודנטים שחוו חרדה, דיכאון, קשיים בגיבוש הנטייה המינית וקשיים ביצירת זוגיות, וכן עם נפגעי נפש ומשפחותיהם.

 

את לימודי הפסיכולוגיה הקלינית השלמתי באוניברסיטת ת"א, ואת ההתמחות עשיתי בשירותי הייעוץ לסטודנט של אוניברסיטת ת"א ובבית החולים אברבנאל. כמו כן עבדתי במכון עופר בת"א, בבית החולים איכילוב, ובבית החולים שניידר לילדים - שם הוכשרתי בטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) וכן בשימוש בדמיון מודרך ובהיפנוזה עם ילדים הסובלים מחרדות וממצבים גופניים בעלי היבט נפשי. משנת 2008 אני עובדת גם בקליניקה פרטית במרכז ת"א, בעברית ובאנגלית.

 

ההתנסות בטיפול היא חוויה ייחודית ורבת עוצמה ואני משתדלת לתת לכל אדם המגיע לטיפולי את מירב הקשב וההתכוונות על מנת להיחשף יחד אתו להיבטים העמוקים והמשמעותיים של נפשו ולחלוק אותם עמו בכנות ובפתיחות. אני מאמינה בכוחה של חקירה משותפת זו להעמיק את הבנתנו העצמית, לשחרר מחסומים, להגביר את תחושת החופש והבחירה ולהוביל לשינוי חיובי בחיים.

 

 

 

 

 

 

 

התמחויות

 

טיפול פרטני במבוגרים, טיפול פרטני במתבגרים, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול קבוצתי, הדרכת הורים, חרדת נטישה, יצירת קשר, פרידה, חרדה, דיכאון, טראומה, משפחה מורחבת, מתח, תפקוד מיני, תיקשורת, גירושין, הסתגלות, התעללות, פחדים, אשמה, משבר זהות, זהות מינית, העדפה מינית, פריון, הפרעה ביפולרית, הפרעת אישיות גבולית, הפרעה אובססיבית,  הפרעה פסיכוסומטית, הפרעה פסיכוטית, פוביה, דימוי גוף, אובדן, הכוונה מקצועית, משברי חיים, בדידות, משמעות החיים, הגיל השלישי.